Genç İletişimciler Mesleğe Hazır

Tuğçe AYÇİN, Hande Nur OCAK

Fotoğraf-Halil SAÇ, Yağmur Ceren KURAL, Özge TAN, Hüseyin ESKİN, Süleyman KARSANBAY 

İletişim Fakültesi 2018 Yılı Mezuniyet Töreni, Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda 5 Haziran’da gerçekleştirildi.

İletişim Fakültesi 2018 Yılı Mezuniyet Töreni’nde, Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümleri mezunlarını verdi. Mezunların salona davet edilmesiyle başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. İletişim Fakültesi mezunlarının hazırladığı mezuniyet filminin izletilmesinin ardından, İletişim Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Kürşat Tanrıkulu konuşmasını gerçekleştirdi. Tanrıkulu, “Hayatın getireceklerini öngöremediğimiz bir dönemde, üniversite serüvenimize yaptığımız meslek seçimiyle başladık. Zamanla, düşüncelerimiz olgunlaştı; dağınık sorularımızın yanıtları yerlerine oturdu ve bugün burada, meslek sahibi bir birey olarak, mezuniyetimizi kutluyoruz” diye konuştu. “Yolumuzu aydınlatan tüm hocalarımıza; biz öğrencilerin zihin dünyasındaki yerlerinin daim olduğunu bildirir; şahsım ve mezun arkadaşlarım adına teşekkür ederim” diyen Tanrıkulu, sözlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle sonlandırdı: “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

“Güle Güle Mezunlarımız, Hoş Geldiniz Meslektaşlarımız”

Tanrıkulu’nun ifadelerini tamamlamasının ardından İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu söz aldı. Sözlerine “1950 yılında kurulan, Türkiye’nin iletişim alanında ilk, Nobel ödülüne sahip tek fakültesi olan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni’ne hoş geldiniz” diyerek başlayan Prof. Dr. Yolcu, mezuniyet gününün bir kutlama, sevinç ve gurur günü olduğunu belirtti. Mezun olan öğrencilerin ailelerine seslenen Prof. Dr. Yolcu, “Bugün sizlerin hissettiği duygular herkesten çok daha farklı. Sizler mezun olan öğrencilerimizin eğitimini büyük fedakarlıklarla desteklediniz. Bugün, büyük emek verdiğiniz evlatlarınızın başarısına şahitlik ediyorsunuz. Çocuklarınızla gurur duyun” dedi.

Prof. Dr. Yolcu, İletişim Fakültesi Öğretim Üyeleri için “Öğrencilerimiz sizlerin eseri. Dört yıl boyunca ailelerinin emanet ettiği öğrencilerimize büyük emekler verdiniz. Onların iyi bir iletişimci olması için her zaman yanlarında oldunuz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına mezunlara tavsiyelerde bulunarak devam eden Prof. Dr. Yolcu,  “Bugünden sonra ülkeniz, aileniz ve kendiniz için büyük sorumluluklar alacaksınız. Sizler başarılarınızla ve örnek hayatlarınızla İstanbul Üniversitesi’ni daha yüksek yerlere taşıyacaksınız. Bu ülkenin sahip olduğu en değerli kaynak sizlersiniz. Önünüze çıkan engeller karşısında yılmadan ve korkmadan bu engelleri aşacağınıza eminim” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Yolcu, “Bizler her zaman sizin yanınızda ve arkanızda olmayı sürdüreceğiz. Gençler hepinizi kucaklıyor, meslek yaşantınızda başarılar diliyorum. Güle güle mezunlarımız, hoş geldiniz meslektaşlarımız” diyerek sözlerini noktaladı.

İletişim Fakültesi Eski Dekanlarına Teşekkür Belgesi Takdim Edildi

Prof. Dr. Yolcu, sözlerini tamamladıktan sonra, İletişim Fakültesi eski Dekanlarından Prof. Dr. Nükhet Güz, Prof. Dr. Suat Gezgin ve Prof. Dr. Nilüfer Sezer’e teşekkür belgesi takdim etti. Ardından törene katılamayan ancak mesaj gönderen İletişim Fakültesi ilk Dekanı Prof. Dr. Tayfun Akgüner’in konuşma metni okundu.

Mezuniyet Töreni’nde, 2016- 2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda dereceye girerek birinci olan Aysun Gündüz ve Kemal Ozan Çenbertaş, ikinci olan Yezdan Çelebi ve üçüncü olan Kubilay Kos ve Burçin Gökdere’ye, İGA Kurumsal İletişim Şefi Mertcan Tanaydı’ya ve emekliye ayrılan Fatma Demiröz’e teşekkür plaketleri takdim edildi.

Plaket takdiminden sonra, Prof. Dr. Güz, Prof. Dr. Gezgin ve Prof. Dr. Sezer, konuşmalarını gerçekleştirerek mezun olan öğrencilere başarılar diledi. Mezuniyet Töreni, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Burcu Kaya Erdem’in öğrencilere yemin metnini okutması ile devam etti.

Yemin metninin okunmasının ardından, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Özgen, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ece Karadoğan ve Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ergün Yolcu, mezun olan öğrencilere başarı belgelerini takdim etti. Mezuniyet Töreni, mezun öğrencilerin kep atması ile sona erdi.

İletim Gazetesi, Ajans İstanbul İletişim ve İÜWEBTV Ekipleri Mezuniyette Görev Aldı

İletişim Fakültesi 2018 Yılı Mezuniyet Töreni’nde İletişim Fakültesi uygulama birimleri, İletim Gazetesi, Ajans İstanbul İletişim ve İÜWEBTV ekipleri görev aldı. Mezuniyet töreni Facebook ve Youtube üzerinden canlı olarak yayınlandı, aynı zamanda İletişim Fakültesi sosyal medya hesapları aracılığıyla anlık bilgi ve fotoğraf paylaşımı yapıldı. Ayrıca mezuniyet törenine özel olarak hazırlanan İletim Gazetesi Mezuniyet Özel Sayısı salonda öğrencilerle buluştu.

“Öğrencilerin Gözüyle İstanbul Üniversitesi” Sergisi

Mezuniyet Töreni’nde İletişim Fakültesi Öğretim Üyeleri, Dr. Öğr. Üyesi Ümit Sarı, Dr. Öğr. Üyesi Mesut Aytekin ve Dr. Öğr. Üyesi Onur Akyol’un koordinatörlüğünde, Fotoğraf Kulübü öğrencilerinin hazırladığı “Öğrencilerin Gözüyle İstanbul Üniversitesi” adlı sergi de gösterime sunuldu.

Leave A Reply