İstanbul Üniversitesi Erasmus Tanıtım Programı Tamamlandı

Murat KASAP

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda 20 Eylül Perşembe günü yapılan konferansta, Erasmus’la İstanbul Üniversitesi’ne gelen yabancı öğrencilere tanıtım programı gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul ve Türkiye hakkında çeşitli video gösterimlerinin ardından Mustafa Kaplan, İstanbul Üniversitesi’nin 565 yıllık bir üniversite olduğunu ayrıca Türkiye’nin en eski fakültelerine sahip olduğunu belirtti.  İstanbul Üniversitesi’nin imkanlarından bahseden Kaplan, “Okulumuzun 7 bin 532 tane uluslararası öğrencisi var. Beyazıt ve Avcılar kampüsü olmak üzere iki büyük kampüse sahibiz. Yapı olarak öğrenci odaklı fakülte ve derslikler okulumuzda mevcut. Birçok konuda yararlanabileceğiniz imkanlar var. Örneğin Türkçe öğrenmek isteyen öğrencilerimiz Dil Merkezi’mize giderek eğitim alabilirler” dedi.

Öğrencilerin İstanbul’da kalacakları süre zarfında yaşayabilecekleri sorunlara da değinen kaplan, “Yaşayacağınız tüm zorluklarda bize danışabilirsiniz. Örneğin bir daire kiralayıp orada kalmak istiyorsanız bunun belli prosedürleri var. Bu ve bunun gibi yaşayacağınız problemlerde bizlere danışabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Kart, Müze Kart ve öğrenci kimlik kartı gibi kartları temin ederseniz, İstanbul’daki maceranızı daha rahat sürdürebilirsiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

Leave A Reply