Ekonomi Haberciliğinin Dijitale Dönüşümü

 Arda ORMANCI

“Ekonomi Haberciliğinin Dijitale Dönüşümü’’ başlıklı etkinliğe ekonomi gazetecisi Barış Bekar konuk oldu. Etkinlik, Dr. Öğr. Üyesi Hülya Semiz Türkoğlu’nun ‘’İletişim Atölyesi’’ dersi kapsamında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Cep Sineması’nda, 18 Ekim’de gerçekleştirildi.

Öğrencilik yıllarından ve mesleğe giriş sürecinden bahseden Bekar, “Okulla gazetecilik yapılmıyor, sadece bu işin ehliyetini alırsınız. Gazetecilik için birincisi dil çok önemli, ikincisi haber kaynaklarının genişliği çok önemli” dedi.

Bekar, İletişim Fakültesi öğrencilerine kariyer ve sektörün genel durumu açısından tavsiyelerde bulunarak İletişim Fakültesi öğrencisi olmanın bir lüks olduğunu vurguladı.

Dijital ortam haberciliğine değinen Bekar, bu mecrada gazetecilik yapanların büyük sorumluluk üstlendiğini ifade etti. Bunun yanı sıra ekonomi gazeteciliği için yorumlarda bulunan Bekar ‘’Diğer bölümlere göre daha sorumluluk ister. Ekonomi gazeteciliği bilgi, araştırma ve sorgu gerektirir’’ şeklinde konuştu ve sözlerine “Bir şeyler yapmaya çalışın, olmaya çalışmayın” diyerek son verdi.

Etkinlik sonunda Dr. Öğr. Üyesi Hülya Semiz Türkoğlu, Barış Bekar’a teşekkür belgesi takdim etti.

Leave A Reply