“Kocaman Bir Okyanustasınız, Pes Etmeyin”

Sümeyye YAĞCI
Fotoğraf: Mehmet Ali KEVE

Senaryo yazarı ve yönetmen Thomas Constantinides, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde doktora öğrencileriyle bir araya geldi.

Hollywood film sektöründe 35 yılın üzerinde yapım yönetmenliği ve Warner Bros ile Paramount Pictures Corporation gibi büyük stüdyolarda çalıştıktan sonra kariyerine bağımsız film yapımcısı olarak devam eden ve hala senaryo yazdığını ifade eden Thomas Constantinides, “Öğrenci olduğum zamanlarda sinemayı öğrenmedim, setlerde işimin nasıl yapıldığını görerek öğrendim. Yapımcılık, yönetmenlik ve setlerde birçok iş yaptım. Bunları yaparken insanlara hep nazik davrandım ve başarı beraberinde geldi. Pozitif bakan bir kişiyim ama sinema sektörü hakkında gerçekçi olmalısınız” şeklinde konuştu.

Sinema sektöründe çalışacak bireylerin önem vermesi gereken konulardan bahseden Constantinides, “Kocaman bir okyanusun içindesiniz, bazıları pes edecek, bazıları ilgi alanlarını değiştirecek, siz pes etmeyin. Dünyanın her yerinde rakipleriniz olacak, kendinizi bilinçli olarak sorgulamalı ve başkalarının size inanmasını sağlamalısınız. Tavsiyem arkadaşlarınızla daha az maliyet içeren projeler yapmakla başlamalı ve ufak festivaller dahi olsa filmlerinizi göstermeli, hikayelerinizle insanlara ulaşmalısınız ‘’ diyerek sözlerine son verdi.

Leave A Reply