Gazetecilik Öğrencileri İletişim Fakültesi’ni Ziyaret Etti

Celil KURŞUN

Balıkesir Mehmet Vehbi Bolak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi gazetecilik alanı öğrencileri İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni ziyaret etti. Fakültedeki uygulama birimleri İletim Gazetesi, İÜWEBTV, Radyo İletişim hakkında bilgi aldılar.

İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı  Dr. Öğr. Üyesi Ümit Sarı ve Arş. Gör. Yeşim Akmeraner Kökat eşliğinde ilk olarak İletim Gazetesi’ni gezen öğrenciler, yapılan çalışmalar, kısmi zamanlı öğrenci çalışma programı, sosyal medya ve yeni medya hakkında bilgi aldılar. Öğrencilerin ikinci durağı İÜWEBTV oldu. Belgesel hazırlama, kısa filmler ve stüdyo çekimleri üzerine Doç. Dr. Şükrü Sim’den ve stüdyoda çalışan öğrencilerden fikir aldılar. Ardından öğrenciler Radyo İletişim’i gezerek burada öğrencilere radyoda haber sunumları, radyo programları, kurgu ve ses kaydı gibi iş bölümleri anlatıldı.

Gezinin devamında İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüs’te bulunan Atatürk Heykeli ve Yemekhane ziyaret edildi. Gezi, tarihi ana kapı önünde fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

Leave A Reply