TEV Bursiyerleri Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

0

Sümeyye YAĞCI

Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından düzenlenen İstanbul Üniversitesi TEV bursiyerleri 2018- 2019 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet töreni 17 Mayıs’ta İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Cep Sinemasında gerçekleştirildi.

Etkinliğe Türk Eğitim Vakfı yetkilileri, mezun olan bursiyerler ve ödül alan mezunlar katıldı. Tören, Tev Bursiyerlerinin duygu ve düşüncelerini içeren tanıtım filmi ile başladı.

Etkinlikte TEV Eğitim ve Grup Burslar Müdürü Mustafa Mert Önen, TEV Yurt İçi Burslar Yöneticisi Şengül Küpücü, TEV Mezun Bursiyerlerle İletişim Uzmanı Gülçin Yıldız ve TEV Burs Operasyon Uzmanı Sinem Özkün törenin anlam ve önemi hakkında kısaca düşünceleri aktardılar.

“Sabreden Gençlerin Önünde Engel Olamaz “

TEV Eğitim ve Grup Burslar Müdürü Mustafa Mert Önen törene katılan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Sizler sürekli mezun olduğunuzda ne yapacağınız konusunda kaygı yaşıyorsunuz. Bu doğal bir durum ama unutmamanız gereken şeyler de var. Sizler çabaladıkça ve sabrettikçe her şey daha güzel olacaktır. Sabreden gençlerin önünde engel olamaz. Bu törenin başrolü sizsiniz “ diyerek törene ev sahipliği yapan İstanbul Üniversitesi öğrencilerine teşekkür etti.

Törenin düzenlenmesinde rol alan İstanbul Üniversite’si 3. Sınıf öğrencisi Muhammed Doğan “Türk Eğitim Vakfı bursiyerleri olarak birincisini İstanbul Üniversitesi’nde başlattığımız “TEV Bursiyerleri Mezuniyet Töreni” etkinliğini gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Etkinlik ile amaçlanan, vakfımızın üniversite hayatları boyunca yanlarında olduğu mezun olan ve olmayan bursiyerlerimizin birbirleriyle tanışmasıdır. Bu sayede mezun olduktan sonra da birbirleriyle iletişim halinde kalmalarını sağlamaya öncülük etmektir. Etkinliğimize katkılarından dolayı Türk Eğitim Vakfı’na, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi yönetimine ve katılım sağlayan bursiyer arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum “ şeklinde konuştu.

“TEV’i Çok Seviyorum “

Etkinliğin her aşamasında görev alan İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Sevda Çoşkun “Eğitim deyince belki aklımıza sadece okul gelebilir ama benim aklıma TEV geliyor. Bizler için ne kadar çaba ve emek gösterdiklerini gördükçe eğitimime daha da önem gösteriyorum. Gülen yüzleriyle aile sıcaklığını hissettiriyorlar. TEV’ i çok seviyorum. Bugün düzenlediğimiz etkinlikte bizlere katılan ve gerekli desteği gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğin devamında mezun olan bursiyerlere ve ödül alan mezunlara sertifikaları verildi. Müzik dinletisi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

Share.

About Author

Leave A Reply