İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 Başladı

0

Tuğçe AYÇİN

İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri faaliyetleri, Rektörlük Binası’nda 19 Temmuz’da başladı.

İstanbul Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde, 19- 23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Tercih ve Tanıtım Günleri’nin ilk günü yoğun bir katılımla tamamlandı. Üniversite tercihi sürecindeki öğrenciler ve velileri, Rektörlük Binası’nda kurulan stantlarda İstanbul Üniversitesi fakülteleri, meslek yüksekokulları ve birimlerindeki görevlilerden bilgi aldı.

Tercih ve Tanıtım Günleri’nde İstanbul Üniversitesinden; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Uluslararası Akademik İlişkiler Birimi, Rehberlik Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimi, Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Farabi Kurum Koordinatörlüğü, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Uluslararası Öğrenci Ofisi, Sosyal Tesisler, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Su Bilimleri Fakültesi, Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Devlet Konservatuvarı, Adalet Meslek Yüksekokulu, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Workshop Ekibi, Öğrenci Konseyi, Erasmus Koordinatörlüğü, Mimarlık Fakültesi ve Öğrenci Kültür Merkezi stant açtı.

 “Öğrencilerimize Tüm İmkânlarımızı Sunuyoruz”

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu, İletişim Fakültesi standını ziyaret etti. Tercih ve Tanıtım Günleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Yolcu, İletişim Fakültesi olarak çok dolu bir yıl geçirdiklerini söyledi. İletişim Fakültesinde çok sayıda etkinlik yapıldığını, sektörden sık sık önemli isimlerin ağırlandığını kaydeden Prof. Dr. Yolcu, “Bunun yanı sıra Avrupa Birliği projeleri, TÜBİTAK projeleri gibi çeşitli projelere imza attık. Bu projelerde yalnızca hocalarımız değil, öğrencilerimiz de yer aldılar. Bu bir fakülte için oldukça önemli” şeklinde konuştu. İletişim Fakültesinde bulunan 95 kişilik akademisyen kadrosunun yarısına yakınının Profesör ve Doçentlerden oluştuğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yolcu, tercih yapacak öğrencilerin bunu mutlaka göz önünde bulundurmaları gerektiğinin altını çizdi. Öğrencilere tüm imkânlarını sunmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Yolcu ifadelerini şöyle tamamladı: “İletişim Fakültemizin İletim gazetesi, Radyo İletişim, İÜWEBTV ve Ajans İstanbul İletişim gibi çok öneli uygulama birimleri var. Tüm öğrencilerimiz öğrencilik hayatları boyunca buralarda görev alıp, bölüm fark etmeksizin üretimde bulunabiliyorlar. Öğrencilerin tercih yaparken tüm bunları göz önünde bulunduracaklarını düşünüyorum. Biz de tercih tanıtım günleri boyunca buradayız; gelsinler, bilgi alsınlar.”

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu ve İletişim Fakültesi Ekibi

İletişim Fakültesi standında, fakülte tanıtım filmi gösterilirken, İletim Gazetesi ve fakülte tanıtım broşürleri öğrencilere sunuldu. Radyo İletişim yayın aracının Rektörlük Bahçesi’nde yayın yaptığı Tercih ve Tanıtım Günleri’nde İletişim Fakültesi Uygulama Birimleri; İletim gazetesi, İÜWEBTV ve Radyo İletişim ekipleri görev aldı.

İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019, 23 Temmuz’a kadar devam edecek.

Share.

About Author

Leave A Reply