İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019’un İlk Bölümü Tamamlandı

0

Hande Nur OCAK

İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde düzenlenen İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019’un ilk bölümü, 19-23 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binasında gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası, 19 Temmuz’da sabah 10.00’da İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 kapsamında öğrenci ve velilere kapılarını açtı. Ziyaretçiler, tarih ve doğanın birleştiği, birçok kuş türünün yaşadığı ve pek çok ağaç türünün bulunduğu Beyazıt Merkez Yerleşkesi’nde ağırlandı. Öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nde İstanbul Üniversitesini 922 öğrenci ve 1642 veli olmak üzere toplam 2564 kişi ziyaret etti.

Öğrenciler Öğretim Üyeleri ile Bir Araya Geldi

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Tercih ve Tanıtım Günleri kapsamında kurulan stantları gezdi ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrenciler, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası içinde kurulan masalarda öğretim üyeleri ile yüz yüze görüşme imkânı buldu. Fakülte ve üniversite hakkında genel bilgilerin yanı sıra öğrenciler, İstanbul Üniversitesinin tarihi yerleşkeleri, burs, beslenme, barınma, spor, sağlık ve sosyal olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gibi pek çok konuda bilgilendirildiler.

Tüm fakülte ve yüksekokulların katıldığı İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019’da Teknoloji Transfer Merkezi, Öğrenci Kültür Merkezi, Merkez Kütüphane, Rehberlik ve Danışmanlık Birimi, Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi, Erasmus, Mevlana ve Farabi Ofisleri, Kariyer Geliştirme Merkezi, Öğrenci Kültür Merkezi ve Spor Birliği Kulübü de öğrenciler için stant açtı.

İletişim Fakültesi Tercih ve Tanıtım Günleri’nde

İletişim Fakültesi standında, fakülte tanıtım filmi gösterilirken, İletim gazetesi ve fakülte tanıtım broşürleri öğrencilere sunuldu. Radyo İletişim yayın aracının Rektörlük Bahçesi’nde yayın yaptığı Tercih ve Tanıtım Günleri’nde İletişim Fakültesi Uygulama Birimleri, İletim Gazetesi, İÜWEBTV ve Radyo İletişim ekipleri görev aldı.

İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri 2019, 24-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında ilgili fakültelerin kendi yerleşkelerinde devam edecek.

 

Share.

About Author

Leave A Reply