Burcu Ayöz İletişim Atölyesinde

0

Işıl SIPÇIK, Nisan Bahar ÖZEL
Fotoğraf: Dicle GÜNGÖR, Hamza AKTAY

Four Seasons Hotels İstanbul Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Ayöz, 13 Kasım Çarşamba günü İletişim Atölyesi dersine konuk oldu. İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Burcu Ayöz, “İnsan Kaynakları Yönetiminde İletişimin Önemi” başlıklı söyleşi gerçekleştirdi.

İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ümit Sarı, Gazetecilik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Hülya Semiz Türkoğlu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğr. Gör. Fatih Özkoyuncu’nun İletişim Atölyesi dersine konuk olan Ayöz, konuşmasına kendisinden ve mesleğinden söz ederek başladı.

İnsan kaynakları departmanının stratejik kararların parçası olduğunu ve her türlü yönetim kararını kapsayan bir departman olduğunu söyleyen Ayöz, “İnsan en önemli kaynağımız” sözleriyle insan kaynaklarının şirketler açısından önemini vurguladı.

Ayöz, “Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız karşınızdakine de o şekilde davranın” diyerek kurum kültürünün önemli bir kısmının saygıdan oluştuğunu belirtti. Departmanın bir diğer önemli özelliğini aktaran Ayöz, “İnsan kaynaklarının en önemli görevi kültürü koruyabilmek ve bunu yeni gelen çalışana aktarabilmektir. Gerekirse zamana ayak uydurmak açısından güncellemeler de getirilmelidir” dedi.

İnsan kaynaklarının çalışan bağlılığını sağlama noktasında sorumlu olması konusunda Ayöz, “Çalışanlar bağlılıkları sayesinde daha verimli, etkin ve mutlu olacağından yapacağı işi en iyi şekilde yapar” diyerek kurum açısından çalışana motivasyon ve doğru ortam sağlanmasının verimi arttırdığını kaydetti.

Mülakatta insan kaynakları çalışanının dikkat ettiği/edeceği noktaları belirten Ayöz, kendini doğru ifade edebilmenin, iş için istekli olmanın ve doğru işi seçmenin önemli olduğunu söyledi. Ayöz, işe başvurmada önceki tecrübelerin önemini vurgularken, “Her iş özveri ister. Kendinize ait gerçek bir hikâyeniz olsun. İş tecrübeniz yoksa bile okulda yaptığınız bir proje hikâyeniz olabilir” ifadelerini kullandı.

Söyleşi sonrası soru-cevap kısmının ardından Burcu Ayöz’e Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyda Ilgaz Büyükbaykal tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Share.

Leave A Reply