İstanbul İletişim 2019-2020 Mezunlarını Uğurladı

0

Dicle Güngör

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019-2020 Mezuniyet Töreni, 23 Eylül’de İÜ Edebiyat Fakültesi Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda yapıldı.

Dört yıllık eğitimin ardından diplomalarını alarak mezun olan öğrenciler, meslek hayatlarına ilk adımlarını attılar. Covid 19 pandemisi nedeniyle mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştiren mezuniyet töreninde, salonda sadece öğretim elemanları ve öğrenciler yer aldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’yla başlayan tören, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Tanıtım Filmi’nin gösterimiyle devam etti. Kürsüye davet edilen Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2019-2020 yılı mezunlarından öğrenci temsilcisi İrem Ablay konuşma yaptı.

Konuşmasına İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmanın gururu ve heyecanı içerisinde olduğunu belirterek başlayan Ablay, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü hocalarına minnettarlığını sunarak diplomasını ailesine ithaf etti. Konuşmasını,  “Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirası, bilimin ve aklın peşinden giden, insanlara ilham olabilen, onları anlamaya çalışan ve en önemlisi hep öğrenci kalabilmeyi başaran insanlar olabilmemiz dileğiyle hepimizin mezuniyeti kutlu olsun. Hepimizin yolu, şansı açık olsun.” sözleri ile bitirdi.

Ardından kürsüye gelen İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Özkan konuşmasında, mezun olan öğrencilere cesaretli olmaları ve hiçbir şeyden korkmamaları gerektiğini vurguladı. Fakülteden mezun olduğu zamanları anan Özkan, öğrencilerle gurur duyduğunu dile getirerek konuşmasını noktaladı.

Son olarak İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan, konuşmasında İletişim Fakültesi hocalarına yetiştirdikleri özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam ve öğrenmeye karşı her daim yatkınlığı bulunan öğrenciler için teşekkür etti. Prof. Dr. Alkan, konuşmasının devamında küresel salgın nedeniyle mezuniyet törenine katılamayan velileri, öğrencilerle birlikte üniversitede ağırlayamamış olmanın verdiği üzüntüyü dile getirdi. Alkan, mezun olan öğrencilere ise; “Sizlerle birlikte büyüyen İstanbul Üniversitesi ailesi şimdiye kadar başardıklarıyla aldığı güç, cesaretle birlikte kendi yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyecek, her geçen gün daha büyük başarılara imza atacak. Hep birlikte el ele verip sadece ülkemizde değil dünyada sayılı bilim yuvalarından biri olan İstanbul Üniversitesini daha ileriye taşıyacağımız inancıyla sizlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında dereceye giren öğrenciler plaketlerini almak üzere sahneye davet edildi. Fakülte birincisi Mahsun Kılıç, fakülte ikincisi Nilay Işık ve fakülte üçüncüsü Nedret Tuncay Karakay’a plaketlerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alkan takdim etti.

Törenin sonunda Gazetecilik, Halkla ilişkiler ve Tanıtım, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri sırasıyla sahneye davet edilerek mezuniyet yemini ettiler. 2019-2020 Yılı Mezuniyet Töreni keplerin atılmasıyla sona erdi.

Not: 2019-2020 Yılı Mezuniyet fotoğrafları için linke tıklayabilirsiniz.

Share.

Leave A Reply