Fakülteme Bilet Al

0

Emine Özge KONDAKÇI

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde, “Fakülteme Bilet Al” isimli şarkının video klibi gösterildi. İzleyenler tarafından büyük beğeni toplayan klip hakkında, şarkının söz yazarı, mezun öğrenci Selimcan Öner ile konuştuk.

Öğrenim hayatı boyunca iki yıl İÜWEBTV haber ekibinde, iki yıl Radyo İletişim’de çalışan ve bir yıl boyunca İÜWEBTV’de program sunuculuğu yapan Öner, klibin fikir aşamasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bu çalışmayı mezuniyet projem olarak gerçekleştirdim. Projemin alelade bir çalışma olmasını istemedim.  Bu yüzden “Ne yapabiliriz” diye düşünürken, Sayın Dekanımız Prof. Dr. Ergün Yolcu ile böyle bir proje oluşturduk. Proje Ergün Hocamız tarafından sevilince, bunu kliplendirip yayınlamaya karar verdik.”

Selimcan Öner

Sözleri yazma aşamasında çok heyecanlı olduğunu belirten Öner, ilk iş olarak İletişim Fakültesi Uygulama Birimlerini incelediğini söyledi. İncelemelerden sonra sözleri toplam 2-3 saat içinde yazdığını dile getiren Öner, “Çekim aşamaları 2 günde gerçekleşti. İÜWEBTV ve özellikle Dr. Öğr. Üyesi Onur Akyol, Dr. Öğr. Üyesi  Ümit Sarı ve Dr. Öğr. Üyesi Mesut Aytekin hocalarımız çekimlerde bulundular. Doç. Dr. Özgü Yolcu hocamız ile klip revizeleri gerçekleştirdik. Aslında gayet keyifli ve kolektif bir çalışmaydı” şeklinde konuştu.

2013-2017 yılları arasında bir deşarj yöntemi olarak rap müzik yaptığını belirten Öner, şu sıralar iş yoğunluğu sebebiyle rap müzikten bir nebze uzaklaştığını belirtti.

Öner, “Klip hazırlığında rap müzik dinleyen dinlemeyen herkesin bir günlüğüne rapçi olması bana ilginç bir hissiyat verdi” diyerek sözlerini noktaladı.

“Fakülteme Bilet Al” isimli klibi izlemek için tıklayınız…

Share.

Leave A Reply