İnsani Yardım Atölyesi İstanbul’da Başlıyor

0

Yusuf KANDİL

Kağıthane Belediyesi ve Kağıthane Kızılay şubesi işbirliğiyle İstanbul’da yapılacak olan İnsani Yardım Atölyesi, insani yardımla ilgili ulusal ve uluslararası literatürü sahaya ilgili lisans ve lisans üstü öğrencilerle okuyup raporlamak bunu da saha çalışmaları, kurum ziyaretleri, çalıştaylar ve konferanslarla desteklemeyi hedefliyor.

Süreli ve Online eğitimlerin verileceği atölyede insani yardımla ilgili temel bilgiler verilmesi ve düzenli okumalar yapılması amaçlanıyor.

Gençlerin İçindeki “İyilik” Melekelerinin Hayat Bulacağı Bir Çalışma

Gerçekleştirilecek atölyeyle ilgili İletim Gazetesi’ne konuşan Kağıthane Kızılay Şube Başkanı Sedat Tunç, “Milletimizin de takdir ettiği gibi, bizler Türk Kızılay olarak ulusal ve uluslararası alanda çok başarılı insani yardım çalışmalarını azim ve özveriyle yürütmeye gayret ediyoruz. Kendi bölgelerimizde özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşıp dertlerine derman olmaya çalışıyor, gıda, giysi, burs ve nakit yardımlarla, sağlık çalışmalarıyla, hayırseverlerle bir iyilik köprüsü kuruyoruz. İnsani yardım atölyesi çalışmamızla birlikte özellikle gençlerimizin içindeki “iyilik” melekelerinin hayat bulacağı çalışmalara imza atmasını istiyoruz. Ve insani yardım alanında birer profesyonel olarak yetişmelerini, iyilik köprümüzün temellerinin kalıcı ve sağlam olmasını hedefliyoruz” dedi.

Kağıthane Kızılay Şube Başkanı Sedat Tunç

“Gençlerin İyilik Kervanında Yer Almasını İstiyoruz”

İletim Gazetesi’ne konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ise atölyeyle ilgili “Türk Kızılay Kağıthane şubemizle birlikte hayata geçirdiğimiz İnsani Yardım Atölyesi ile özelde ilçemizde genelde ihtiyaç duyulacak her yerde profesyonel insani yardım ekibi oluşturuyoruz. Başarılı olan öğrencilerimizin istihdamını da hedeflediğimiz bu proje ile gençlerimizin aynı zamanda iyilik kervanında her zaman yer almalarını önemsiyoruz. Projemizde yer alacak bütün öğrenci kardeşlerimize ilgileri için teşekkür ediyor, iyilik dolu bir gelecek diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin

Kağıthane Kızılay şubesinin internet sitesinden yayınlanan ilana göre, atölyeye katılım ücretsiz olup eğitimlere katılım zorunlu olacak. Programı başarı ile tamamlayıp sertifikalarını alan kişiler insani yardım kuruluşlarında gönüllü veya profesyonel olarak çalışma imkânı bulabilecek.

Kağıthane Kızılay şubesinin internet sitesinden online yapılacak başvurular 1 Aralık’ta son bulacak. Başvurular sonucu 100 kişinin kabul edileceği atölye, Mayıs’ta sona erecek.

Atölyeye başvurmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

İNSANI YARDIM ATÖLYESİ

Share.

About Author

Leave A Reply