Engelsiz Bir Yaşam İçin: Sosyal Medya’dan Sosyal Hayata

0

Kanal D Ana Haber Muhabiri İbrahim Konar’ın, Engelsiz Yaşam Vakfı iş birliğiyle “Sosyal Medyadan Sosyal Hayata” sloganıyla gerçekleştiği Instagram canlı yayınlarından elde edilen gelirlerle bağışlanan 50 adet tekerlekli sandalye, Engelsiz Yaşam Vakfı’nda düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan ve vakfın yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen törende ünlü sanatçılar Yılmaz Morgül ve Hilal Özdemir’de katıldı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerimizden Merve Tokaz da törene, davetli olarak katılım sağladı.

“Sosyal Medyadan Sosyal Hayata” Sloganıyla Yola Çıktılar

Televizyon ekranlarında ses getiren pek çok habere imza atan İbrahim Konar, haberciliğinin yanı sıra yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle de örnek oluyor. Geçtiğimiz yıl da “Kes Tıraşı Al Sandalyeyi” sloganıyla yola çıkarak, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne 18 tekerlekli sandalye bağışı sağlayan Konar, bu yıl da benzer bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Instagram’ın birkaç ay evvel uygulamaya koyduğu ve canlı yayınlardan gelir elde etmeyi mümkün kılan ‘rozet uygulaması’ Türkiye’de ilk kez İbrahim Konar’ın hesabında aktif oldu. Konar, bu fırsatı hem bir farkındalık oluşturmak hem de engelli bireylerin sorunlarına çözüm üretmek için kullandı. “Sosyal Medya’dan Sosyal Hayata” sloganıyla yola çıkan Konar, Engelsiz Yaşam Vakfı iş birliğiyle iki ayı aşkın süre boyunca, iş ve sanat dünyasının önemli isimleri başta olmak üzere uzman konuklar ve sosyal medya fenomenleriyle de Instagram üzerinden birbirinden farklı söyleşiler gerçekleştirdi.  Bu söyleşilerden elde edilen gelirle de ihtiyaç sahiplerine için 50 tekerlekli sandalye bağışı sağlandı.

“Sosyal Medyadan Hayata Güzel Dokunuşlar Olabilir”

Bağışlanan 50 tekerlekli sandalye, Engelsiz Yaşam Vakfı’nda düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Törene, Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan ve vakfın yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, vakfın en önemli destekçileri arasında yer alan ünlü sanatçılar Yılmaz Morgül ve Hilal Özdemir’de katıldı.  Törende konuşan İbrahim Konar, Engelsiz Yaşam Vakfı başta olmak üzere bağışta bulunanlara, yayınları izleyerek bu kampanyaya destek olan herkese teşekkürlerini iletti. Konar, “Benim abim ve yengem, bedensel engelli. Ben, çocukluğumdan itibaren onların yaşadıkları sorunlara çok yakından şahit oldum. Bu nedenle engellilerin yaşadıkları zorlu şartları çok iyi biliyorum. Sosyal medyayı, iyi amaçlar için kullanmak lazım. Sosyal medyadan sosyal hayata güzel dokunuşlar olabilir. Bu da onlardan birisiydi. Sosyal medyayı kanayan yaralara merhem olarak da kullanabiliriz” diyerek bir gazeteci olarak, engelli bireylere faydalı olabilmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Törenin ardından elli adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Share.

Leave A Reply