İletişim Fakültesi Öğrencileri 600 Kişi Arasından 1. ve 2. Oldu

0


Bu sene 10. yılını kutlayan IAB tarafından Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle 2015 yılından beri düzenlenen ve 4 yıldır Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı, bu yıl da Covid-19 nedeniyle UniChallengerlar ile bir kez daha çevrimiçi ortamda buluştu.


14-25 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenen iki haftalık kampa Türkiye geneli ve yurt dışından yapılan başvurular arasından IAB Eğitim Yürütme Kurulu tarafından 60 üniversite öğrencisi ve yeni mezun seçildi. 7.’si yapılan UniChallenge+, Akbank’ın bu yıl hayata geçirdiği ve gençlere, geleceğin yetkinliklerini kazandırmak üzere farklı alanlarda eğitimler sunan Akbank Gençlik Akademisi desteğiyle yapıldı. Yüzlerce başvuru arasından programa seçilenler arasında fakültemiz öğrencileri 600 kişi arasından ilk 60’a girip yarışmaya hak kazandı ve 60 kişi arasından da yine 1. ve 2.’likte başarı elde etti.


Bu seneki programa İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden 4 öğrenci katıldı. Gazetecilik 4. sınıf öğrencisi Aysu Kaya ve Halkla İlişkiler 3. sınıf öğrencisi Mazlum Aslan birincilik elde ederek hem staj hakkı kazandı hem de Hopi paracık ödülü ile ödüllendirildi. Halkla İlişkiler 2. sınıf öğrencisi Beyzanur Topaç ikincilik ile derecelendirilip staj ödülü kazandı. Halkla İlişkiler 3. sınıf öğrencisi Ebru Bayındır ise ilk 10 finalist arasında yer aldı.
Ufak bir not: İki senedir çevrimiçi düzenlenen programda iki senedir üst üste İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ilk 3 kazanan olarak derece elde etmektedirler. Bir önceki dönem Eylül ayında gerçekleştirilen programda ise Halkla İlişkiler 4. sınıf öğrencisi Elif Sırtlayan ikinci olarak, Halkla İlişkiler 4. sınıf öğrencisi Aslıhan Murat ise üçüncü olarak başarılı olmuşlardır.

Birinci Ekip
Aysu Kara – İstanbul Üniversitesi
Burak Marakçı – Anadolu Üniversitesi
Ekin Sözkesen – ODTÜ
Mazlum Aslan – İstanbul Üniversitesi
Şebnem Mısır – Kocaeli Üniversitesi
Şule Nur Ustaoğlu – Karabük Üniversitesi
Mentor: Yerda Ergün

İkinci Ekip
Ali Rıza Özbek – İstanbul Üniversitesi
Beste Yılmaz – Anadolu Üniversitesi
Beyzanur Topaç – İstanbul Üniversitesi
Derya Yücel – Hacettepe Üniversitesi
Hilal Kalkan – İstanbul Üniversitesi
Pelinnur Sayın – İzmir Ekonomi Üniversitesi
Mentor: Sinan Çilek

Üçüncü Ekip
Ali Yılmaz – İstanbul Üniversitesi
Beste Erdem – Anadolu Üniversitesi
Yaren Alevli – Yıldız Teknik Üniversitesi
Yusuf İzzettin Biçer – Marmara Üniversitesi
Zeynep Yıbar – Bursa Uludağ Üniversitesi
Mentor: Taylan Koru

Share.

Leave A Reply