TRT Tecrübesi Öğrencilerle Buluştu

0

Merve Tokaz

Bu yıl ilki düzenlenen TRT Akademi Eğitim Kampı tamamlandı. Farklı üniversitelerin iletişim fakültelerinden 48 öğrencinin katılımıyla 10 gün süren kamp sona erdi. Geleceğin iletişimcileri, eğitim kampı boyunca TRT’nin yayıncılık politikasını yakından tanıma fırsatı buldu.

TRT’nin Tecrübeli İsimlerinden Eğitim Aldılar        

Radyo, televizyon ve haber yayıncılığı alanında birbirinden farklı atölye çalışmalarının düzenlendiği eğitimde TRT’nin tecrübeli isimlerinden eğitim alan öğrenciler, kamp süresince 4 farklı alanda 29 proje ürettiler. Eğitimin sona ermesi ile katılım gösteren öğrencilere sertifikaları TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından verildi.

“Dolu Dolu Geçirdiğimiz Bir Eğitim Süreciydi”

TRT Akademi Eğitim Kampı’na katılan Fakültemiz Radyo-Televizyon ve Sinema bölümü öğrencisi Birdal Arslan, eğitime dair kazanımlarını şu sözlerle anlattı. “10 gün boyunca her gününü dolu dolu geçirdiğimiz bir eğitim süreciydi. TRT’nin usta isimlerinden uygulamalı dersler aldık ve birlikte projeler ürettik. TRT’deki profesyonelliği, tecrübeyi, oradaki çalışma şeklini yakından görme imkanımız oldu. TRT’nin iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik böyle bir girişimde bulunması ve Akademi Kampı’nın ilk öğrencilerinden biri olmak gurur verici. Bu tecrübeyi yaşamama imkan sağlayan hocalarıma, üniversiteme ve her konuda ilgi gösteren, emeği geçen herkese teşekkürler”

Share.

About Author

Leave A Reply