Öğrencimiz Sümeyye Erol’dan Ödül Başarısı

0

Fakültemiz Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sümeyye Erol, “Genç Yaratıcı Festivali” kapsamında düzenlenen Reklam Yarışması’nda ikincilik ödülü kazandı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerinin başarılarıyla gururlanmaya devam ediyor. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencilerimizden Sümeyye Erol, 28-29 Mayıs 2021 tarihlerinde ikincisi düzenlenen “Genç Yaratıcı Festivali” kapsamında gerçekleştirilen Reklam Yarışması’nda ikinci olarak önemli bir başarıya imza attı.

Sümeyye Erol’un “yazar”, Haliç Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencisi Zehranur Durmuş’un “çizer” olarak yer aldığı ekibin ödül alan çalışması, Haluk Mesci, Can Faga, Efsun Tekyeten, Ahmet Bora Hızal, Güney Taşçıoğlu, Ender Merter, Tursan Çiner, Namıq Bayramov, Selin Türkel ve Zeynep Arda’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

“Gelecek Yaratıcıdır”

Yarışmaya katılan yaklaşık 400 genç iletişimci, ülkemizin atılım yapması için gençlerin yaratıcılıklarının desteklenmesi gerektiğini ve yaratıcılığın iş dünyası ve gelişen ekonomiler için önemini vurgulayan brief’e uygun olarak “Gelecek yaratıcıdır” sloganıyla çalışmalarını hazırladı. Sümeyye Erol ve Zehranur Durmuş hazırladıkları dergi ilanı ve billboard çalışmasını, ülkemizde büyük bir sorun olan genç fikirlerin gereken değeri görmemesi sonucunda gerçekleşen beyin göçünü vurgulayacak şekilde tasarladı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin sponsorluğunda gerçekleştirdiği Genç Yaratıcı Festivali’nde reklam sektörü ve diğer yaratıcı endüstrilerde başarılı çalışmalara imza atan Arda Erdik, Cem Topçuoğlu, Prof. Dr. Süleyman İrvan, Birol Bayram, Yaşar Akbaş, Özgür Sağlam, Volkan İkiler, Levent Kömür, Hakan Baş, Özgür Güneri, Cem Soysal, Cemre Yeşil Gönenli, Reyya Advan, Aylin Doğangüler, Tuğbay Bilay, Alp Avni Yelkenbiçer ve Cangül Kuş konuşmacı olarak yer aldı. Festival kapsamındaki yarışmada ise Neslihan Soydaş, Fırat Yıldız, Aziz Yayla ve Oğuzhan Akay mentörlük yaptı.

Öğrencimiz Sümeyye Erol’u ve Haliç Üniversitesi öğrencisi Zehranur Durmuş’u tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

Haber: Tuğçe AYÇİN

Share.

Leave A Reply