İletişim’de “Askıda Kantin”

0

Hande Nur OCAK

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde geçtiğimiz yıl başlatılan “Askıda Kantin” projesi ikinci yılında tüm fakültelere yayılarak uygulanmaya devam ediyor. Uygulama, İletişim Fakültesi kantininde de sürdürülüyor. “Askıda Kantin” uygulaması, İstanbul Üniversitesi kantinlerinde akademisyen, memur ve öğrencilerin kantinde satılan ürünlerden istediklerini “Askıda” vermek üzere satın alarak ihtiyaç sahipleriyle buluşturmasını amaçlıyor.

Kantinlerde Paylaşım Artıyor

İletişim Fakültesi kantin personeli Fatih Işık, “Geçtiğimiz sene İlahiyat Fakültesinde mesaiye gitmiştim. Orada bu uygulamayı gördüm, çok beğendim. Neden bütün kantinlerde olmasın, dedim ve idari amirime uygulamadan bahsettim” dedi. Tüm fakültelerin kantininde projenin uygulaması için çalışmalara başlandığından bahseden Işık, “Yaklaşık bir hafta içinde mantar panolarımız hazırlandı, çok güzel bir uygulama. Öğrenciler bazen çekinerek alıyorlar. Biri bakar, biri görür diye çok çekiniyorlar” diyerek ihtiyacı olan öğrencilerle paylaşım içerisinde olmaktan çok memnun olduğunu dile getirdi.

Öğrenciler Memnun

Gazetecilik bölümü 3. sınıf öğrencisi Sümeyye Yağcı, “Tanımadığım, ihtiyacı olan insanlara bu şekilde yardımcı olmak mutluluk verici, uygulamayı faydalı buluyorum” dedi. Gazetecilik bölümü 2. sınıf öğrencisi Elmas Hacısalihoğlu da “Böyle bir paylaşım içerisinde olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum” diye ekledi. Gazetecilik bölümü yüksek lisans öğrencisi Tuğçe Ayçin, üniversitemizin böyle bir uygulamayı sürdürmesi gurur verici. Bu tarz uygulamaların toplumumuzda yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Share.

About Author

Leave A Reply