15 Temmuz Grafiti Fotoğraf Sergisi Açıldı

0

Büşra KOZAN

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı kapsamında, fotoğraf sanatçısı Neşe Arı’nın 15 Temmuz Grafiti Fotoğraf Sergisi’nin açılışı, İletişim Fakültesi Konferans Salonu Giriş Holünde İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu tarafından 8 Temmuz’da gerçekleştirildi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu, serginin açılış konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişiminin bir daha yaşanmamasını temenni ederek, milli birliğin önemini vurguladı. 15 Temmuz Destanı’nı yazanları anma adına bu haftanın önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ergün Yolcu, “15 Temmuz’da yaşanan kahramanlıklar, birlikte davranabilme, ülkeye sahip çıkabilme adına sergimizde fotoğraflarla bizlere sunuluyor” şeklinde konuştu. 15 Temmuz’un akıllarda kalması gereken bir gece olduğunu ifade eden Prof. Dr. Yolcu, “O günü hatırlayarak zihnimizi ve tavrımızı dinç tutmalıyız. O gece şehit olan kahramanlarımızı Rahmet ve Minnetle anıyorum. Dolayısıyla 15 Temmuz gecesini tekrardan hatıramızda canlandırabilmek adına sergimizi açıyoruz” dedi.

Prof. Dr. Yolcu’nun ardından söz alan sergi sahibi Neşe Arı konuşmasında, “15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılında demokrasimize kasteden bölücü hainlere karşı ülkesini ve milletini seven sanatçılar olarak karşı durmalıyız. Bu duruşun en güzel yöntemi de yaptığımız sanat ile bu ihaneti hafızalarda tutmak, gelecek nesillere aktarmak ve gençlerin tarihten ders çıkarmalarını sağlamak olacaktır” dedi.

15 Temmuz Grafiti Fotoğraf Sergisi, 19 Temmuz tarihine kadar İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu Giriş Holünde ziyarete açık olacak. Program, 11 Temmuz’da İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu ve Doç. Dr. Ali Murat Kırık’ın konuşmacı olarak yer alacağı “Yeni Medya ve 15 Temmuz” konulu panel ile devam edecek. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı, 12 Temmuz’da “Sığınmak” adlı belgesel film gösterimi ile son bulacak.

Share.

Leave A Reply