İÜGEN’den 1. BioPeak Biyogirişimcilik Zirvesi

0

Berk BOZTAŞ

İÜ Genetik Kulübünün düzenlediği 1. BioPeak Biyogirişimcilik Zirvesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İÜ Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ertan Güdekli açılış konuşmasını yaptı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesinin en son teknoloji ile donatılmış  ve çağdaş eğitimlerle ileri seviyelere yönelik açılımlar yaptığına değinen Doç. Dr. Güdekli, “Ülkemizin gelişiminde sizlere çok büyük görevler düşüyor. öğrenci ve araştırma odaklı bir eğitim süreci hedeflemekteyiz  ve bu hedef doğrultusunda bu tür etkinliklere her zaman destek vermekteyiz.” dedi.

İÜ Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ertan Güdekli

Sözlerine teşekkür dilekleri ile devam eden Doç. Dr. Güdekli, ”Etkinliğe katkıda bulunan İÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ercan Arıcan’a,  bu güzel etkinliklerin sürekliliğini sağlayan geleceğin bilim kadınları ve bilim adamlarına, kulübün organizasyonunu sağlayan kulüp başkanımıza ve en önemlisi çalışmalarımıza katkıda bulunmak için gelen, çağrılan konuşmacılar ve bütün değerli katılımcılara çok teşekkür eder, hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.” ifadelerini kullandı.

İÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ercan Arıcan, konuşmasında girişimcilik, risk ve başarı unsurlarından bahsetti. Prof. Dr. Arıcan, ”Başarılı olmak için riskleri almak zorundasınız. Bir insan hayatı boyunca az hata yapıyorsa o insan başarısızdır ancak hatalarından ders çıkarıp bir sonraki hamlesini hatasından ders çıkartacak şekilde bir adım atabiliyorsa o kişi başarılıdır. Hayatta hata yapmaya meyilli olun, fakat bu hatalardan ders çıkarıp bir sonraki adımda o hataları yapmamaya özen gösterin. Ne kadar çok hata yaparsanız, o kadar başarılı olursunuz.” dedi.

Prof. Dr. Arıcan, ”Burada olan kişileri cesur kişiler, yani girişimci olabilecek altyapıya sahip, risk alabilecek ve bu risk karşılığında maddi gelir sağlayabilecek kişiler olarak adlandırıyoruz. Dolayısıyla genç katılımcılar hem bizim üniversitemizin hem de devletin kazançlarıdır. Sizleri iki gün boyunca burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlere çok teşekkür ediyor, iyi sempozyumlar diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ercan Arıcan

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, “biyogirişimcilik çağı” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ünal, sunumunda inovasyon, girişimcilik ve Ar-Ge kavramlarından bahsetti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal

İÜ Genetik Kulübünün düzenlediği 1. BioPeak Biyogirişimcilik Zirvesi 21-22 Kasım tarihleri arasında Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda devam edecek.

 

Share.

About Author

Leave A Reply