2020-2021 Mezunları Keplerini Attılar

0

Dicle Güngör

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi 2020-2021 Mezuniyet Töreni, 23 Eylül’de İÜ Edebiyat Fakültesi Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda yapıldı.

Dört yıllık eğitimin ardından diplomalarını alarak mezun olan öğrenciler, meslek hayatlarına ilk adımlarını attılar. Covid 19 pandemisi nedeniyle mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştiren mezuniyet töreni saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı’yla başladı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Tanıtım Filmi’nin gösterimiyle devam eden törende Gazetecilik Bölümü öğrencisi Hande Nur Ocak 2020-2021 mezunları adına konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Türkiye’nin ilk İletişim Fakültesi olan İÜ İletişim Fakültesi gibi köklü bir geleneğin temsilcisi olarak mezun olduklarını dile getirerek konuşmasına başlayan Hande Nur Ocak, “İstanbul Üniversitesinin bize kattığı bilimsel bakış açısı ve entelektüel altyapı meslek yaşantımızın en temel yol göstericisi olacak” dedi. Konuşmasına, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” sözüyle devam eden Ocak, “Burada bizlere düşen görev, gerçeğin peşinde koşan ve karanlığa her zaman ışık tutan iletişimciler olmaktır. Yapacağımız haberlerle, gerçekleştireceğimiz kampanyalarla, üreteceğimiz sanat eserleriyle ülkemizi daha aydınlık günlere taşıyacağımıza ve dünyaya yeni sözler söyleyeceğimize inancımız tamdır” dedi. Hande Nur Ocak, İÜ İletişim Fakültesi akademisyenlerine, idari çalışanlarına ve ailelere mezun arkadaşları adına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından kürsüye gelen İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Özkan, “Cesur olun, hiçbir şeyden korkmayın, sebat edin, sabırlı olun, çok çalışın mutlaka başarırsınız. Ama en önemli şey mutlu olmayı başarmaktır” sözleri ile konuşmasına başladı. Mezunlardan hayatta mutlu olmayı başarmalarını isteyen Özkan, öğrencilerle gurur duyduğunu dile getirerek konuşmasını noktaladı.

Son olarak İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan, konuşmasında İletişim Fakültesi hocalarına yetiştirdikleri özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam ve öğrenmeye karşı her daim yatkınlığı bulunan öğrenciler için teşekkür etti. Prof. Dr. Alkan, konuşmasının devamında küresel salgın nedeniyle mezuniyet törenine katılamayan velileri, öğrencilerle birlikte üniversitede ağırlayamamış olmanın verdiği üzüntüyü dile getirdi. Alkan, mezun olan öğrencilere ise; “Sizlerle birlikte büyüyen İstanbul Üniversitesi ailesi şimdiye kadar başardıklarıyla aldığı güç, cesaretle birlikte kendi yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyecek, her geçen gün daha büyük başarılara imza atacak. Hep birlikte el ele verip sadece ülkemizde değil dünyada sayılı bilim yuvalarından biri olan İstanbul Üniversitesini daha ileriye taşıyacağımız inancıyla sizlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında dereceye giren öğrenciler plaketlerini almak üzere sahneye davet edildi. Fakülte birincisi Begüm Gibizli, fakülte ikincisi Minenur Turan ve fakülte üçüncüsü Aleyna Şen’e plaketlerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alkan takdim etti.

Törenin sonunda Gazetecilik, Halkla ilişkiler ve Tanıtım, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri sırasıyla sahneye davet edilerek mezuniyet yemini ettiler. 2020-2021 Yılı Mezuniyet Töreni keplerin atılmasıyla sona erdi.

Not: 2020-2021 Yılı Mezuniyet fotoğrafları için linke tıklayabilirsiniz.

Share.

Leave A Reply