“Geleceğin Sineması” Jüri Üyeleri Belli Oldu

0

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından sinema öğrencilerini kısa film projelerine destek verme amacıyla düzenlenen Geleceğin Sineması yarışmasının jüri üyeleri açıklandı. Fakültemiz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Özgü Yolcu’nun da yer aldığı jüri alanında uzman isimlerden oluşuyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TÜRSAK iş birliğinde Geleceğin Sineması yarışmasının 17.’si düzenleniyor. Yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun başkanlığındaki jüride İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgü Yolcu, TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yapımcı Bulut Reyhanoğlu, oyuncu Damla Sönmez ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Selçuk Yavuzkanat yer alıyor.

Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin sinema ve medya bölümlerinde eğitim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin başvuru yapabileceği yarışmada 10 projeye 6 bin TL maddi destek, post-prodüksiyon desteği ve danışmanlık hizmeti verilecek.

Yarışmaya 9 Mart 2020 tarihine kadar geleceginsinemasi.tursak.org.tr adresinden başvuru yapılabilecek. 8 Nisan 2020’de ön eleme sonuçları, 18 Nisan 2020’de ise desteğe hak kazanan projeler açıklanacak.

Share.

About Author

Leave A Reply